Tomb Raider Underworld Story

12. srpna 2010 v 22:37 | Zet |  Tomb Raider Underworld
Shrnutí předchozího příběhu

Vše začalo záhadným zmizením Lařiny matky, když byla Lara ještě malá. Její otec, Richard Croft, po ní od jejího zmizení v Nepálu neustále pátral, ale najít se mu ji nepodařilo.

O několik let později šla Lara na expedici do Bolívie, kde zahlédla zajímavý kamenný portál a rozpomenula se na minulost: bylo to místo velmi podobné tomu, kde zmizela její matka. Lara pátráním zjistila, že její matka je pravděpodobně ve světě mrtvých (Avalon). Během pátrání potkává kamarádku z dětství: Amandu. Amanda měla být již mrtvá po incidentu v dole, který byl zaplaven vodou, kdy Lara těsně unikla. Amanda se za ty roky změnila. Pokusí se Laru předejít a dostat se do světa mrtvých. Laře se však podaří jako první získat meč, kterým otevřela bránu do Avalonu, ale spojení se neudrželo a Lara se dovnitř nedostala. No nebyla by to Lara, kdyby se jen tak vzdala a dále nehledala způsob, jak se k matce dostat.


Nová zjištění

Podle Mayského kalendáře je každý rok určitý počet dnů (označeny jako dny hněvu), kdy se otevírá brána do města mrtvých. Strážce průchodu je bůh Thor. Lara se vydává hledat jeho hrob v ruinách na na dně Středozemního moře.

Středozemní moře
Lara nachází zatopené ruiny a cestu k Thorovej soše, kde najde i cenný artefakt - Thorovu rukavici. Ještě ji ani pořádně nevyzkouší, když ji přepadnou Amandini vojáci a rukavici jí ukradnou. Lara je pronásleduje až na Amandinu loď a vnikne dovnitř. Cestou do hlavní místnosti vznikne přestřelka a loď se začne potápět. Lara zahlédne Amandu, jak se snaží navléci si rukavici. Amandě se zdá rukavice malá a neznámá osoba jí odpovídá, že ona je až druhá osoba v pořadí, která jí může použít. První je Lara. Amanda se naštve a odejde.
sm
Lara vstupuje do místnosti a zjišťuje, že ten hlas patří Natle, která je vězněna ve skleněné nádobě. Dozvídá se od ní to, co již částečně zjistila v ruinách: Avalon není jediné místo mrtvých. Každá civilizace nazývá podsvětí jinak (Niflheim, Hellheim). Hellheim je norská verze Avalonu. Lara se snaží z Natly dostat co nejvíce informací, ale Amanda se již vzpamatovala, že se loď potápí a vrtulníkem odváží Natlu pryč. Poslední informace, které Lara zachytila byly, že ke vstupu do Hellheimu potřebuje Thorovo kladivo. Klíč k jeho nalezení má být na pobřeží Thajska. Loď se potápí a Lara vidí, jak Amanda ze zlosti vyhazuje z helikoptéry rukavici do vody. Okamžitě pro ní skočí, najde ji a vrátí se na svou jachtu. Cíl její nejbližší expedice je jasný: vydává se na pobřeží Thajska nalézt klíč k objevení Thorova kladiva.

Thajsko

Po bloudění džunglí se Lara dostává k Shivově soše, která hlídá druhou Thorovu rukavici a mapu do podsvětí. Chrání ji sice nebezpečné bytosti zvané Naga, no pro Laru to není problém a dostává se dovnitř. Už je však pozdě, mapa do podsvětí i Thorova rukavice tu už není. Po přezkoumání podstavce Lara nachází podpis svého otce, což znamená, že její otec toto místo už navštívil.
Lařin otec si udělal kopii a originál zničil. Je jediné místo, kde může Lara druhou rukavici nalézt a tím je hrobka jejího otce, která se nachází pod sídlem Croftů. Lara se tedy vrací domů.
t

Sídlo Croftů

Lařina cesta vede do podzemních hrobek sídla Croftů. V otcově hrobce nachází druhou Thorovu rukavici a audio záznam s nápovědou jak se dostat do podsvětí. Ještě jí chybí Thorův opasek a nakonec Thorovo kladivo (známé také pod názvem Mjolnir). Vrací se zpět do sídla, cestou nastane výbuch a celý dům se ocitá v plamenech. Rychle přichází k hlavnímu východu, kterým se snaží uniknout i Zip a Winston. Když Zip zahlédne Laru, začne po ní střílet. Winston ho upozorní, že je to Lara, ale jemu se velmi nezamlouvá. Lara se vydává zkontrolovat videozáznamy a najít Alistera, zatímco Winston a Zip odejdou z hořícího domu. V tom přichází Lařin dvojník. Během boje mezi Larou a dvojníkem je postřelen Alister (zbraní dvojníka). Dvojník uteče a Lara se snaží pomoci Alisterovi, ten se s ní rozloučí slovy: "Sejdeme se v Avalonu."
sc
Lara odvleče Alistera z hořícího domu na zahradu k Zipovi a Winstonovi. Alister je mrtvý a Lara odjíždí do Jižního Mexika najít Thorův opasek. Zip ji nechce pustit kvůli Alisterově smrti, ale Lara má důvod: Potřebuje Thorův opasek, aby získala Thorovo kladivo, kterým dokáže definitivně zabít Natlu.

Jižní Mexiko

Lara evidentně není jediná, kdo se pokouší dostat do podsvětí. Po toulkách deštivou džunglí nachází Májsky kalendář. Mayský kalendář má 19 měsíců, prvních 18 měsíců má 20 dnů což je celkem 360 dnů a zbylých 5 dní tvoří poslední měsíc hněvu, kdy se má otevřít brána do podsvětí (říše mrtvých). Avšak brána funguje obousměrně a v tento měsíc přicházejí na zem příšery z říše mrtvých. Lara si jím otevře cestu doThorovi jeskyně a nachází poslední artefak (Thorův opasek) potřebný k získání Thorova kladiva.
m

Ostrov Jan Mayen (Jan Mayen Island)

Thorovo kladivo se nachází na ostrově v Norském moři, v podzemním paláci. Zmocnit se kladiva není jednoduché, útroby paláce chrání různé příšery a také předchůdce sněžného muže Yettiho. Samozřejmě, že Lara se kladiva zmocní a tím má zajištěný vstup do podsvětí. Už jí zbývá jen nalézt vchod, který zná jen Natla. Lara se tedy vydává na Amandinu loď popovídat si s Natlou.
mi

Andské moře (Andaman Sea)

Lara v plné výbavě (s Thorovým kladivem) vyráží k Amandině lodi, kde je vězněna Natla. Chce zjistit od Natly, kde se nachází vchod do podsvětí (Avalonu, Helheimu). Natla ji upozorňuje, že tam musí jít spolu, neboť ani jedna z nich to nedokáže sama. Lara nezná rituál na otevření brány a Natle chybí Thorovo kladivo. Lara kladivem rozbije ochranu,která vězní Natlu, a v tom přichází i Amanda s dvojníkem.Amanda vydá rozkaz dvojnici, aby Natlu zastavila, ale místo toho shazuje právě Amandu do hluboké propasti. Natla už odletá a ani Larají v tom nebrání, protože přesně ví,
kam se chystá jít.
as

Arktické moře (Arctic sea)

Lara konečně nachází vchod do podsvětí, sleduje Natlu jako otevře portál a pomocí Thorovho kladiva vytváří spojení s podsvětím, do kterého následně vstupuje. Všude kolem jsou nebezpečné příšery a Lara se postupně dostává za vytouženým cílem: v dálce vidí postavu své matky.
Postupně se přibližuje a zavolá na ni. Matka je otočená zády a na Lařina slova nereaguje. Když se Lara přiblíží, matka se k ní otočí a Lara zůstane zděšena: její matka je částečně (napůl) příšera a pomalu kráčí k Laře, jejíž nezbývá než uvědomit si, že to už není její matka a začne po ní střílet. Lařina matka padá do hluboké propasti.Lara pochopila, že její duše je již několik let mrtvá. Odchází zpět, když tu najednou přichází Natla.
ass
Natěšení Laře oznamuje svůj tajný sen atajemství kolem úmrtí jejího otce: Natla se snažila už dlouhé roky dostat do podsvětí. Její touha začala být nadějná právě v době, kdy zmizela Lařina matka a její manžel, Richard Croft, po ní začal pátrat. Natla ho sledovala, protože věděla, že ji najde jedině v podsvětí. Když zjistil, jak se dostat do podsvětí, Natla ho zabila.
Lara se rozhodla Natlu definitivně zabít Thorovým kladivem, ale v tom přichází dvojník a odzbrojí ji. Natla odchází dokončit co začala (převzít nadvládu nad světem) zatímco Lara a dvojník začnou bojovat. Když už Lara ztrácí naději ve vítězství, přichází Amanda a dvojníka porazí. Avšak přicházejí příšery ze záhrobí. Amanda je zdrží a Lara má zatím čas zničit Natlu kladivem. Nakonec se jí to podaří, hodí po ní Thorovo kladivo a Natla je minulostí. Amanda je souboji s příšerami natolik vyčerpaná, že už nedokáže otevřít bránu ven. Lara zahlédne portál, ve kterém zmizela její matka, aktivuje ho s pomocí Amandy a obě se vracejí z podsvětí. Zde se jejich cesty rozcházejí. Lara bere excalibur, který Amanda vytáhla z portálu před odjezdem, vduchu se loučí se svou matkou a odchází pryč.

Ona je prostě úžasná:

lara1
lara2
lara3
lara4
lara5
lara6
lara7
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 .:Lagy Croft:. .:Lagy Croft:. | Web | 13. srpna 2010 v 16:19 | Reagovat

Je to smutný příběh :-(

2 larasi larasi | Web | 14. srpna 2010 v 12:39 | Reagovat

jj to je ale já se z mexika jetě nevyhrabala a nevyhrabu se s tama jetě hooooooodně dlouho...dycky se mi to zavře naž vledu tam dolů :D seká se mi hra a tak jedu a sekne se to a odsekne a už sem někde v křoví takže je to logický :(( ale škoda :D už se těším až si pořádně zahraju na novým noťasu

3 Wiwi Wiwi | Web | 15. srpna 2010 v 15:18 | Reagovat

Ahojky,víš jak máš v menu "Design by Wiwi" ? Tak by jsem tě chtěla poprosit,aby jsi změnila odkaz na můj druhý blog "www.kristen-and-rob.blog.cz"....
Díky moc...

4 Dr. Willard Dr. Willard | Web | 15. srpna 2010 v 22:13 | Reagovat

Tak doufám, že pokud bude ještě nějaký Tr, tím opravdu nemyslím toho Super Maria na PS3, tak že už nebude příběh o Lařině rodině...Opravdu se pozná že to převzali Amíci :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama